Скільки носити брекети при різних аномаліях зубного ряду

Не існує однозначної відповіді на питання про те, скільки потрібно носити брекети. Термін лікування залежить від безліч обставин і для кожного пацієнта визначається індивідуально. Ортодонтичне лікування – це довготривалий процес. Навіть при незначних порушеннях доведеться ходити з брекетами від 6 до 18 місяців, а в найскладніших випадках – від 2 до 3 років.

Фактори, які впливають на тривалість лікування брекетами

Установлення брекетів можливе тільки після комплексного лікування всіх каріозних зубів. Тривалість носіння брекет-системи залежить від таких факторів:

 1. Тип використовуваної брекет-системи. Зазвичай виробники вказують в інструкції орієнтовно, скільки часу потрібно носити брекети тієї чи іншої моделі. Керамічні та сапфірові системи носяться довше, ніж металеві. Лікування за допомогою лінгвальних (внутрішніх) брекетів є тривалішим, ніж з використанням класичних брекет-систем систем.
 2. Діагноз. При скупченості окремих зубів лікування брекетами триває значно менше, ніж при аномаліях прикусу.
 3. Вік пацієнта. Чим старшою є людина, тим довше відбуваються переміщення. До 18-23 років носити брекети треба приблизно на 6 місяців менше, ніж після 18-23 років. Усе залежатиме від характеру одержаних результатів.
 4. Точність встановлення. Відповідь на питання про те, скільки носити брекети, залежить і від того, чи точно були розраховані такі параметри, як ширина, висота, кут нахилу брекета. Якщо не було допущено похибок, лікування завершиться раніше, оскільки не потребуватиме поточної корекції.
 5. Правильність догляду. Якщо пацієнт ретельно виконує рекомендації ортодонта щодо харчування, чищення зубів і брекетів у домашніх умовах, вчасно приходить на професійну чистку до стоматології, лікування не затягнеться на кілька додаткових місяців.

Розглядаючи питання про те, скільки носять брекети, варто вказати, що після їх зняття потрібно буде носити на зубах інші конструкції – ретейнери, які не дозволять зубам повернутися в попереднє неправильне положення. Якщо знехтувати носінням ретейнерів, результати лікування можуть бути зведені нанівець. І доведеться знову встановлювати брекет-систему.

За яких порушень брекети носять найменше

Не всі порушення зубного ряду вимагають кількарічного носіння брекетів. В ортодонтичній практиці серед легких дефектів виділяють:

 • неправильну локалізацію зуба (дистопію);
 • великий проміжок між передніми зубами (діастему);
 • значні щілини між рештою зубів, окрім передніх (трему);
 • скупчення різців.

Пацієнти цікавляться, скільки часу носять брекети в перерахованих вище випадках. Як свідчить практика, лікування зазвичай не перевищує півтора року, але не може бути меншим, ніж пів року.

Чи знімають брекети достроково

Якщо у пацієнта немає показань до дострокового зняття брекет-систем, то не рекомендується переривати терапію, навіть якщо здається, що бажаних результатів вдалося досягти за значно коротший термін, ніж передбачалося. Якщо отриманий ефект не закріпити, зубний ряд швидко повернеться у своє попереднє положення.
Але бувають випадки, коли брекет-систему треба зняти якнайшвидше. Це ще одна причина, через яку неможливо наперед точно визначити, скільки часу носити брекети доведеться пацієнтові. Показання до дострокового припинення лікування:

 • алергія на один чи кілька матеріалів, з яких виготовлена конструкція;
 • необхідність хірургічного втручання, якщо через певний час стає очевидно, що брекети зовсім не допомагають, і стан зубного ряду не змінився;
 • недотримання пацієнтом гігієни ротової порожнини після встановлення брекет-системи.

Інколи брекети доводиться знімати тимчасово, якщо виникла потреба в поточному лікуванні якогось із зубів. Потім терапію з використанням брекетів поновлюють.

Що пропонує компанія OrthoHouse

Якщо ви лікар-ортодонт або представник стоматологічної клініки, і шукаєте компанію, у якої можна замовити оригінальні сертифіковані брекет-системи західних виробників, ми готові до співпраці. Наші фахівці ознайомлять вас з асортиментом представленої у нас ортодонтичної продукції, розкажуть, які брекети скільки носити і в яких випадках установлювати. Ми забезпечуємо:

 • виготовлення шаблонів для встановлення брекет-систем та інших ортодонтичних конструкцій у власній цифровій лабораторії;
 • супровід кожного клієнта персональним менеджером від моменту оформлення замовлення і до його отримання;
 • швидку доставку в усі регіони України;
 • акційні ціни для гуртових замовників;
 • гарантію на придбану в нас продукцію.

Зробити замовлення можна, зателефонувавши нам за одним із номерів, вказаних на сайті. Якщо вам потрібна додаткова консультація щодо того, скільки треба носити брекети, які брекет-системи застосовувати при певних порушеннях зубного ряду й прикусу, заповнюйте форму зворотного зв’язку, і ми вам зателефонуємо самі.